Laupäeval, 28. veebruaril kl.13.00-15.00 külas legendaarne arst ja toitumisteadlane Adik Levin

(Pärnu Keskraamatukogu alumine saal, Akadeemia 3, Pärnu)
Termin tervislik toitumine on omadega pankrotis, väidab dr Levin talle omasel otsekohesel moel. “Veelgi enam – 98 % eesti arstidest ei tea toitumisest tuhkagi ja jagavad soovitusi seinast seina. Iga inimene on ju unikaalne oma eripärase immuunsüsteemiga, aga toituma peavad miskipärast kõik ühtmoodi?”Levin

Kindlasti on kõik kuulnud üht-teist varjatud toidutalumatusest ning peaaegu igaüks teab kedagi, kes on läbi teinud nn Levini ehk Role dieedi. Sõna dieet on Levini sõnul paras eksitus, tema meetodi järgi määratakse immunoloogilise veretesti abil igale inimesele personaalne toitumiskava.

Miks ikkagi hakkas aastakümneid vastsündinute tervist uurinud ja sel teemal mitu väitekirja kaitsnud Levin muutma inimeste söömisharjumusi? “Sest hädaliste hulk aina kasvab. Miks meil on nii palju diabeetikuid?” küsib ta.

Muide, just dr Levin oli see arst, kes rajas omal ajal uue suuna ja lubas emadel olla haiglas vastsündinute juures. Ta on rääkinud palju ka rinnaga toitmise olulisusest ning peab kunstpiimasegude hiilglaslikku äri ebaeetiliseks.

Moodasas ravivas meditsiinis võtavadki tema sõnul lõviosa ravirahast farmaatsiafirmad, meditsiiniaparaatide ja muude meditsiinitarvikute tootjad. Ennetav meditsiin võtaks ju leiva nende kolme “elevandi” laualt..

74-aastase arsti ( muideks päritolult pärnakas) kirjutatud raamat “Dr Levini tervisenõuanded” troonis hiljaaegu raamatupoodide edetabelite tipus. .

Osalustasu: kuni 26. veebruar ettetasudes 8 €, (MTÜ „ Enesetäiendajate Selts EE951010220095828012, märksõna: 28.veeb+ osaleja nimi), hiljem ja kohapeal 10 €

NB! Loe lisaks intervjuud: Adik Levin
Veel: toitumismüütidest